DEŇ OBCE Lehota pod Vtáčnikom

Obec Lehota pod Vtáčnikom v spolupráci s Regionálnym kultúrnym centrom v Prievidzi vás srdečne pozýva na celoobecné podujatie – DEŇ OBCE Lehota pod Vtáčnikom, spojený s oslavou 630. výročia prvej písomnej zmienky o Veľkej Lehote a 58. výročia vzniku Lehoty pod Vtáčnikom.

Podujatie sa uskutoční v sobotu 7. júla 2018 od 14,00 hodiny na Námestí SNP. Po otvorení osláv v pásme Hrajú a spievajú Lehoťania sa vám predstavia členovia klubu dôchodcov v dolnej časti obce, spevácka skupina Bukovina a spevácka skupina Dúbravanka.

Následne v oficiálnej časti sa prítomným prihovorí starosta obce a ďalší prizvaní hostia.
Podujatie bude pokračovať kultúrnym programom, v ktorom vystúpi známa kapela KapeLLka z Kamenca pod Vtáčnikom, po nich si budeme môcť vypočuť country kapelu Belasí a na záver nás na tanečnú atmosféru naladia členovia tanečnej skupiny XOANA so svojimi choreografiami. Po kultúrnom programe bude na Námestí SNP tanečná zábava, do tanca a na počúvanie bude hrať naša miestna kapela ERGON 2 striedavo s DJ Iggym.

Súčasťou Dňa obce budú aj sprievodné podujatia, tradičný ľudovo-umelecký jarmok, bohaté občerstvenie, atrakcie pre deti, maľovanie na tvár, nafukovací labyrint a mnoho iného.
Obec zabezpečila prostredníctvom Poľovníckeho združenia Sivý kameň pre všetkých návštevníkov poľovnícky guláš, ktorý budú dávať od 14,00 hodiny bezplatne.

V súvislosti s hodovým jarmokom bude v našej obci – pri dome kultúry aj tradičný lunapark, kolotoče, strelnica a iné. Z dôvodu stánkov, ktoré budú na Námestí SNP, bude od 12,00 hodiny do skončenia podujatia uzatvorená cesta medzi Domom kultúry a obecnom úradom. Organizátori Dňa obce veria, že sa v sobotu 7. júla spolu dobre zabavíme a prežijeme pekný sobotný deň, v spoločnosti svojich blízkych, priateľov a známych.