Kľačno

0
Ceny
Ceny
The tour is not available yet.

Pokračovať v rezervácií

Uložiť do zoznamu prianí

Adding item to wishlist requires an account

1369

Kľačno je podhorská obec, ktorá turistov láka najmä jazdectvom a v okolí sú vybudované lyžiarske vleky. Centrom turistického ruchu v tejto oblasti je stredisko zimných športov Fačkovské sedlo. Zároveň sa môžete prejsť k prameňu slovenskej rieky Nitra, na juhovýchodných svahoch Lúčanskej Malej Fatry pod vrchom Reváň. Kľačno má dolomitové bralo Kľak, ktoré je Štátnou prírodnou rezerváciou s množstvom zaujímavých a nevšedných rastlín. Pod vrcholom vo výške 990 m. n. m. sa nachádza unikátny Klacký vodopád vysoký 30 m, vytváraný potokom Vríča neskôr sa vlievajúcim do rieky Turiec. Návštevníci sa môžu venovať letnej i zimnej turistike, hubárčeniu, jazde na koni. V zime čakajú na lyžiarov dobre upravené zjazdovky a štyri vleky.

pripomienky a odkazy zanechajte na našom kontakte

Info

Historické pamiatky:
Kostol sv. Mikuláša – ranogotický kostol z 13. st., spočiatku obkolesený opevneným cintorínom, písomná zmienka prvýkrát až v r. 1464, do r. 1470 patrónom sv. Gallus.
Kaplnka Panny Márie – z r. 1820, postavená rodákom kňazom a učiteľom Georgom Paleschom, národná kultúrna pamiatka (od r. 1963).
Kaplnka sv. Jána Nepomuckého – klasicistická z r. 1777.

Mapa

Kontakt

Adresa

text

Telefón

text

E-mail

text

Web

text

Galéria
X