Hneď v prvý októbrový deň / 1.10. sobota/ sme usporiadali v golfovom areáli v Koši PHARMACOPOLA CHARITY CUP

Za celou akciou treba hľadať golfového nadšenca Janka Šipoša, ktorého ani fakt, že ho havária na motorke spred troch rokov posadila na invalidný vozík sa rozhodol, aj vďaka už nášmu členovi Peťovi Zaťkovi, že golf si vyskúša… a golf ho tak nadchol, až svojou energiou nadchol aj mňa a tak slovo dalo slovo, a úspešná akcia je za nami 🙂

Janko si skúsil Paragolfer- invalidný vozík pre golfistu u nás v Agame, kde má sidlo Slovenská golfová asociácia hendikepovaných a veľmi ho to zaujalo. Problém však nastal, že golfových nadšencov a užívateľov je viacej ako máme vozíkov / zatiaľ sme jediný na Slovensku, ktorý máme dva PARAGOLFERY, ktoré by sa zišli pre lepšiu dostupnosť pre hráčov už aj na iných ihriskách / … a tak sa rozhodol, že priloží ruku k dielu. Najskôr som to brala s rezervou, lebo “ trepákov” okolo golfu je niekedy naozaj dosť, ale keď začal oslovovať partnerov, a začal zvlákať do Agamy materiálne veci od sponzorov, tak som mu pomaly začala veriť, že tento milý chalan to asi fakt myslí vážne.

A tak sme v spolupráci s GK Agama a Slovenskou golfovou asociáciou hendikepovaných usporiadali jednu naozaj fantastickú akciu.
Škoda toho počasia, ale touto cestou ďakujeme naozaj fantastickým ľuďom, ktorých ani počasie od dobrého skutku neodradilo.

O prípitok sa nám postaral RINGBURGER- víno starých miest, do bagu sme si zobrali lahodné Kremnické medovníky od Ing. Hauríka, a studené misy a maso do guláša zabezepečila BIOFARMA EKO-PRODUKTY.

Pred hrou ako bývá zvykom sme spolu zasadili strom, o ktorý už ako býva zvykom sa postarala rodina Graňových, s naším slniečkom Filipom Graňom – Filip je známy ako super chalan s Dawnovým syndrómom, ktorý je svetoznámy westernový jazdec, ale dostáva sa aj do golfového povedomia, na čo sme naozaj pyšní.

Po tomto úvode sa už hráči pobrali na golf a odorali texas scramble na 18 jamiek .
Tu sú výsledky :
1. miesto Filip Donič a Marta Kožáriková
2. miesto Ján Žuchovský a Andrej Gajdoš
3. miesto Filip Graňo a Čukovič Marek
Nearest to the pin vyhral jednoznačne Jarko Koctúr

Pre negolfistov bola pripravená golfová akadémia s trénerkou Emou Dzurikovou, ktorá prebiehala pokiaľ golfisti hrali golf, a sme veľmi radi, že sme našli nových nádejných golfistov aj počas tejto akcie.

Po hre na nás už čakali Jankovi kamaráti- aj o toto sa postaral :-), ktorí navarili fantastický guláš a stihli si popritom skúsiť golf a zahrať si aj footgolf, naozaj šikovná partička, s ktoru sa veríme, že ešte u nás stretneme.

Počas akcie bola aj tombola, / hlavne niektorí naši štvornohí miláčikovia sa vytešovali keď páničkovia prišli konečne z golfu s niečím pre nich zaujímavým, ale konala sa aj tichá dražba nádhernej betónovej flašky, ktorú vyrobil kto iný ako Janko a ktorú pozlátil aj 24 karátovým zlatom, my sme do nej len doliali Panamský rum, ale aj tu sme sa milo doplnili.
Touto cestou veľmi pekne ďakujeme aj Katke Doničovej, ktorá v tichej dražbe túto fľašku získala, ale Katka sa postarala aj o nádherné tričká z jej MIMIKRY DESIGN, na ktorých bol nádherný modrý motýľ, ktorý symbolizuje nádej a o tejto nádeji aj bola celá akcia- Nádej aby sa nám podarilo vyzbierať prostriedky na zakúpenie ďalšieho PARAGOLFERU – tak kto to dočítal do konca, a koho to chytilo nielen za jeho golfové srdiečko tak Vás prosíme, pomôžte nám vyskladať prostriedky na nový paragolfer, nakoľko cena sa pohybuje asi ako za osobné auto …

Keď neskúsiš, nemáš a tak kto môže a rád pomôže :
SLOVENSKÁ GOLFOVÁ ASOCIÁCIA HENDIKEPOVANÝCH :
č. účtu- SK26 0900 0000 0050 7528 1056
do poznámky- PARAGOLFER

Akcia v sobotu ešte nekončila, kto mal záujem, pokračovalo sa v pondelok na ihrisku vo Veľkej Lomnici, kde bolo ihrisko sprístupnené hlavne pre našich hostí z Českej golfovej asociace hendikepovaných. Super je , že sa im páčilo a po miernych úpravách na ihrisku by sme mohli budúci rok zorganizovať medzinárodný turnaj pre telesne postihnutých golfistov. Tak by bolo úplne úžasné, ak tam chalani nabehnú aj vďaka Vám už na troch Paragolferoch za Slovensko.

Ďakujeme všetkým

/ PHARMACOLOPA, NIVELS, RINGBURGER,MODRÉ KÚRENIE, JANTAR WOOD, KREMNICKÉ MEDOVNÍKY, DODÁVKY.SK,BIOFARMA EKO-PRODUKTY, 121SPIRIT/

X