Prievidzské selfíčko

Cez víkend 24.-25.9.2022 sa v Prievidzi uskutočnil test prvej destinačnej hry v Prievidzi pod názvom Prievidzské selfíčko. Hra má podporiť cestovný ruch mesta a zároveň aj jeho obyvateľov hravou formou naučiť pár zaujímavostí o svojom meste.

Tento nový projekt je podporený Mestom Prievidza, ako aj Turisticko-informačnou kanceláriou mesta Prievidza, v ktorej budú už onedlho k dispozícii pre záujemcov aj prvé mapy k hre. Samotná hra vznikla ako súčasť projektu Po stopách Prievidze, ktorý pomocou krátkych videí na platforme YouTube predstavuje zaujímavé miesta v Prievidzi, ktoré stoja za navštívenie a má ukázať, že aj Prievidza je miestom, ktoré by turista nemal opomenúť na svojej ceste.

Do víkendového testovania sa zapojili obyvatelia mesta Prievidza a okolitých obcí, a testerov tvorili zástupcovia viacerých vekových kategórií od žiakov základných škôl až po seniorov.

,,Som veľmi rád, že mala hra úspech a obyvatelia túto novinku podporili aj za cenu obetovaného víkendu. Úprimne som nečakal takú vlnu pozitívnych reakcií a test nám mal skôr ukázať nejaké chyby, ktoré by sme mali do oficiálneho spustenia opraviť. Nakoniec sa tak nestalo a teda hra zostane v pôvodnom formáte, za čo som nesmierne rád.“ podotýka Radovan Huba, ktorý je tvorcom projektu Po stopách Prievidze a aj jeho novej hry Prievidzského selfíčka.

Princípom hry je za pomoci niekoľkých nápovied odhaliť 10 check-pointov, na ktorých je umiestnený žltý QR kód s označením Prievidzské selfíčko, odfotiť sa na každej zastávke a vylúštiť konečnú tajničku. Popri hre sa hráči oboznámia s históriou daného miesta, zaujímavosťami či múzeami v okolí a taktiež im ponúkne nejaké zastávky na kávu či zákusok. Úspešní hráči obdržia v TIK Prievidza darček, ako odmenu za úspešnú hru.

,,Samozrejme, hra stále nie je dokonalá, no budeme ju ďalej rozvíjať, pokiaľ o jej hranie bude záujem. Doteraz bola financovaná výhradne zo súkromných zdrojov a mestu ju ponúkam bezodplatne. Našim cieľom je v prvom rade podpora cestovného ruchu a gastra v meste Prievidza a verím, že nám s jej ďalším šírením pomôžu aj samotní Prievidžania.“ dopĺňa Radovan Huba.

Viac informácií o projekte Po stopách Prievidze nájdete na www.facebook.com/postopachprievidze

Zdroj: www.codnes.sk/spravy/dobrovonici-testovali-prvu-destinacnu-hru-v-meste-prievidza

http://www.rtvprievidza.sk/home/prievidza/8945-prievidzske-selficko

X