Fačkovské sedlo Kľak

0
Ceny
Ceny
The tour is not available yet.

Pokračovať v rezervácií

Uložiť do zoznamu prianí

Adding item to wishlist requires an account

22876

Fačkovské sedlo Kľak Skiarena je v nádhernom prostredí sedla medzi pohoriami Malá Fatra a Strážovské vrchy je ideálnym miesto, kde pookreje vaša duša a naberiete nové sily.
Celoročne krásna príroda s množstvom nádherných zákutí, lesných chodníkov prevoňaných ihličím a majestátnych vrchov sa stala domovom príjemného strediska so širokou ponukou služieb pre turistov, lyžiarov, rodiny, kolektívy i business klientov.
Bohatý výber turistických chodníkov, výborné zjazdovky, chutná ponuka poctivých jedál, komfortné ubytovanie v štýlovej drevenici i cenovo dostupný nocľah v horskom hoteli, profesionálne služby a osobný prístup robia zo Skiareny Fačkovské sedlo ideálne miesto na oddych, ktorý si zaslúžite.
Návšteva v Skiarene Fačkovské sedlo, to sú príjemne strávené chvíle na mieste, kde načerpáte silu a budete sa cítiť dobre.

pripomienky a odkazy zanechajte na našom kontakte

Info

Fačkovské sedlo – Kľak je ideálnym miestom na letné i zimné aktivity. Je obľúbenou destináciu na turistiku počas teplejších mesiacov, či oázou pre lyžiarov v zimných mesiacoch. Kľak dosahuje výšku 1352 m.n.m.

Turistika:

MALÁ FATRA – Výstup na Kľak:
Fačkovské sedlo – Staré cesty – Revánske sedlo – Pod skalou – KĽAK – Pod skalou – Kľacký vodopád – Bak – Vrícko.
Dĺžka trasy : 11 km ; prevýšenie : 600 m ; čas prechodu : 3 : 35 hod ; 

Lyžovanie:

V tomto snežnom kotli nájdete 7 zjazdoviek rôznej náročnosti (od freeridu s príchuťou adrenalínu po mierny svah pre deti), 4 vleky, požičovňu výstroje, skiservis, lyžiarsku školu, obchod so športovými potrebami, možnosti stravovania i ubytovania. V okolitej krásnej prírode sa môžete prebehnúť aj na bežkách, pričom výhľad na najvyšší vrch a dominantu oblasti Kľak s nadmorskou výškou 1.351 m je Váš bonus navyše.

Areál sa nachádza 28 km od turistického centra regiónu Hornej Nitry – mesta Bojnice, na štátnej ceste č. 64 spájajúcej región so Žilinským krajom. Fačkovské sedlo je prirodzenou hranicou medzi Strážovskými vrchmi a Lúčanskou Malou Fatrou a leží 803 m n.m.

Mapa

Kontakt

Adresa

Skiarena Fačkovské sedlo – Kľak (nad obcou Kľačno)

Telefón

Skiservis – požičovňa, lyžiarska škola:
+421 907 438 811

Ubytovanie:
+421 918 397 949

Galéria
X