Bojnické traily

0
Ceny
Ceny
The tour is not available yet.

Pokračovať v rezervácií

Uložiť do zoznamu prianí

Adding item to wishlist requires an account

4964
Info

Občianske združenie Hornonitrianske stopy vzniklo na jeseň 2016 a primárne sa venuje budovaniu horských cyklistických chodníkov a zlegalizovaniu už stávajúcich chodníkov. Stojí za projektom Bojnicko – Dubnické cyklotrasy, súčasťou ktorých je aj Turzov flow trail v areáli Kúpele Bojnice. Združenie taktiež organizuje a pomáha organizovať rôzne cyklistické podujatia ako napríklad preteky alebo spoločné stretnutia cyklistov nielen z regiónu. V lesoch nad Bojnicami sa nachádzajú oficiálne cyklotrasy a jeden okruh. Konkrétne Bojnicko – Dubnický cyklo okruh, ktorý má dĺžku 13 km a vedie z Bojníc cez autokemping na Šútovské sedlo a naspäť do Bojníc. Tento okruh nedisponuje žiadnymi ťažšími úsekmi a je obojsmerný. Taktiež sa tu nachádzajú 3 prírodné cyklotrasy tzv. traily, určené pre horské bicykle zjazdné iba v jednom smere.

Konkrétne:

  1. Pálffyho trail – najdlhší až 5 km dlhý cyklochodník, s niekoľkými technickejšími miestami, ktoré sa však dajú obísť
  2. Korvínov trail – kratší a najľahší 1,5 km dlhý trail, končiaci pri chate Bohátka
  3. Gilethov trail – najobtiažnejší spomedzi prírodných cyklotrás, nachádza sa tu niekoľko technických prvkov a skokov, s celkovou dĺžkou 2,5 km

Turzov flow trail – umelo vybudovaný 700 m dlhý cyklo chodník určený pre všetky kategórie cyklistov, či už sú to rodiny s deťmi alebo skúsení jazdci nudiť sa tu nebudú. Nachádza sa v novovybudovanej časti pod vyhliadkou Čajka v oblakoch. Cyklotrasy môžete nájsť aj v mobilnej aplikácii Trailforks.

Mapa

Kontakt

Adresa

Hornonitrianske stopy o.z.
SNP 3/5, 97201 Bojnice

 

Telefón

+421 905 264 639

Galéria
X